Pobytové tábory
Robotický tábor 2022
Cena
Cena tábora bude 5000 Kč. Cena zahrnuje stravu, ubytování. Přeprava na místo konání tábora je v režii účastníků.
Místo
Tábor se bude konat v Chotěborkách u Vilantic.
Termín
Tábor je naplánován na 13. - 21. 8. 2022.
Náplň
Tábor je určen pro děti od 12 let se zájmem o techniku.
Na táboře budeme stavět, pájet a programovat. Mimo to budeme chodit do přírody, hrát hry a vzdělávat se v technice.
Přihlašování
Přihlašování je otevřeno od 1. 3. 2022 (13.00). Kapacita tábora je omezena. Případné problémy s přihlašováním je možné hlásit na prihlasky@vedatori.com.
Výrobek
Stavebnicí pro tento rok budou hodiny Time-O-Mat. Podrobnosti a vývoj můžete sledovat na našem Githubu. Každý účastník si během tábora sestaví svoji vlastní.
Termín
14. 8. - 22. 8. 2021
Náplň
Programem tábora byla stavba robotického vozítka TrackJet, navrhování modelů pro 3D tisk, výuka základů programování.
TrackJet
Výrobkem tábora byl TrackJet, druhá generace pásového vozítka s bezdrátovým ovládáním z webového prohlížeče mobilního telefonu.
Termín
17. 8. - 23. 8. 2020
Náplň
Programem tábora byla stavba pásového vozítka TrackRay a další táborové aktivity - večerní ohně s kytarou, opékání špekáčků, stmelující venkovní hry a průzkum přírody v okolí tábora.
TrackRay
Výrobkem tábora byl TrackRay, pásové vozítko ovladatelné bezdrátově z webového prohlížeče mobilního telefonu.
Termín
23. 8. - 31. 8. 2019
Náplň
Letošní tábor jsme zasvětili stavbě chytrých hodin. Na vlastním plošném spoji si jsme si osvěžili/ukázali pájení. S pomocí jednoduchých obvodových součástek jsme vysvětlili základy elektroniky. Ve výukových skupinách jsme vysvětlili základy programování. Nechyběl ani pobyt na čerstvém vzduchu, hry a skvělé jídlo.
SleetClock
Výrobkem tábora byl SleetClock. Výuková stavebnice, která je jednoduchá na sestavení a lze používat každý den.
Termín
29. 6. - 6. 7. 2018
Náplň
Na táboře jsme se věnovali stavbě robota RoboTommy, což je univerzální pohyblivý robot mezi jehož devizy patří: WiFi dálkové ovládání, automatické osvětlení, OLED grafická obrazovka, sirénka, gyroskopické řízení, senzor teploty a vlhkosti, snímače vzdálenosti a kolize s překážkou a zabudovaný snímač gest. Jeho konstrukce umožňuje jednoduchý úvod do programování stejně jako nepřeberně možností pro vlastní invenci. A co je nejlepší, díky veřejným podkladům a návodům si ho může sestrojit kdokoliv.
RoboTommy
Dokumentace RoboTommy.
Termín
30. 6. - 7. 7. 2017
Náplň
Sestavili a naprogramovali jsme jednu z vývojových verzí budoucího robota RoboTommy, která zaznamenala značný evoluční skok díky přechodu na 3D tisk konstrukčních prvků. Na programu nechyběla ani výroba vlastních elektronických obvodů pro detekci světla a generování zvuku.
Termín
8. 8. - 12. 8. 2016
Náplň
Naučili jsme se pájet na rezistorových věžích. Pochopili a vyrobili jsme jednoduché elektronické obvody. Změřili jsme si cukr v krvi. Sestavili a naprogramovali jsme gyroskopicky stabilizovanou plošinu. Podívali jsme se do laboratoří Masarykovy univerzity. Vyluštěnými šiframi jsme po Brně našli cíl. Testovali jsme polymerizaci, daktyloskopii. Skoro se nám to do týdnu ani nevešlo.