Pobytové tábory

Robotický tábor 2023

Cena

Cena pro letošní rok je stanovena na 6 500 Kč.

Příhlašování

Na poslední chvíli se odhlásili 2 účastníci, hledáme náhradníky. #LastMinute.

Účastníci

Přijímáme účastníky ve věku 12-18 let. Nepožadujeme žádné znalosti, výrobek zvládnou všichni.

Termín

12. 8. - 19. 8. 2023

Náplň

Na táboře se během každého dopoledne bastlí v dílně výrobek, případně probíhají výukové lekce programování, pájení, mechaniky. Během odpoledne se venku hrají táborové hry. Večery jsou zasvěcené táboráku, společenským hrám a někdy promítání filmu.

Výrobek

Letošním výrobkem bude stolní lampička. Bude mít nastavitelnou barvu světla, bude se dát ovládat přes Wi-Fi a zvládne ji sestavit každý účastník tábora. Vývojový progress můžete sledovat na našem Githubu.

Robotický tábor 2022

Termín

13. - 21. 8. 2022.

Náplň

Programem tábora byla stavba chytrých hodin Time-O-Mat, případně stavba mechanického trezoru, 3D modelování a programování.

Time-O-Mat

Výrobkem byly hodiny Time-O-Mat. Podrobnosti o výrobku lze najít na našem Githubu. Každý účastník si odvezl jeden kus sestavených hodin.
Děkujeme společnosti Espressif Systems, s.r.o. za příspěvek na pořízení desek plošných spojů.

espressif

Trezor

Druhým výrobkem byl mechanický trezor.

Robotický tábor 2021

Termín

14. 8. - 22. 8. 2021

Náplň

Programem tábora byla stavba robotického vozítka TrackJet, navrhování modelů pro 3D tisk, výuka základů programování.

TrackJet

Výrobkem tábora byl TrackJet, druhá generace pásového vozítka s bezdrátovým ovládáním z webového prohlížeče mobilního telefonu.

Letní technické soustředění 2020

Termín

17. 8. - 23. 8. 2020

Náplň

Programem tábora byla stavba pásového vozítka TrackRay a další táborové aktivity - večerní ohně s kytarou, opékání špekáčků, stmelující venkovní hry a průzkum přírody v okolí tábora.

TrackRay

Výrobkem tábora byl TrackRay, pásové vozítko ovladatelné bezdrátově z webového prohlížeče mobilního telefonu.

Letní technické soustředění 2019

Termín

23. 8. - 31. 8. 2019

Náplň

Letošní tábor jsme zasvětili stavbě chytrých hodin. Na vlastním plošném spoji si jsme si osvěžili/ukázali pájení. S pomocí jednoduchých obvodových součástek jsme vysvětlili základy elektroniky. Ve výukových skupinách jsme vysvětlili základy programování. Nechyběl ani pobyt na čerstvém vzduchu, hry a skvělé jídlo.

SleetClock

Výrobkem tábora byl SleetClock. Výuková stavebnice, která je jednoduchá na sestavení a lze používat každý den.

Letní technické soustředění 2018

Termín

29. 6. - 6. 7. 2018

Náplň

Na táboře jsme se věnovali stavbě robota RoboTommy, což je univerzální pohyblivý robot mezi jehož devizy patří: WiFi dálkové ovládání, automatické osvětlení, OLED grafická obrazovka, sirénka, gyroskopické řízení, senzor teploty a vlhkosti, snímače vzdálenosti a kolize s překážkou a zabudovaný snímač gest. Jeho konstrukce umožňuje jednoduchý úvod do programování stejně jako nepřeberně možností pro vlastní invenci. A co je nejlepší, díky veřejným podkladům a návodům si ho může sestrojit kdokoliv.

RoboTommy

Dokumentace RoboTommy.

Letní technické soustředění 2017

Termín

30. 6. - 7. 7. 2017

Náplň

Sestavili a naprogramovali jsme jednu z vývojových verzí budoucího robota RoboTommy, která zaznamenala značný evoluční skok díky přechodu na 3D tisk konstrukčních prvků. Na programu nechyběla ani výroba vlastních elektronických obvodů pro detekci světla a generování zvuku.

Tábor vědy a techniky 2016

Termín

8. 8. - 12. 8. 2016

Náplň

Naučili jsme se pájet na rezistorových věžích. Pochopili a vyrobili jsme jednoduché elektronické obvody. Změřili jsme si cukr v krvi. Sestavili a naprogramovali jsme gyroskopicky stabilizovanou plošinu. Podívali jsme se do laboratoří Masarykovy univerzity. Vyluštěnými šiframi jsme po Brně našli cíl. Testovali jsme polymerizaci, daktyloskopii. Skoro se nám to do týdnu ani nevešlo.