Pobytové tábory

Robotický tábor 2022

Cena

Cena tábora bude 5000 Kč. Cena zahrnuje stravu, ubytování. Přeprava na místo konání tábora je v režii účastníků.

Místo

Tábor se bude konat v Chotěborkách u Vilantic.

Termín

Tábor je naplánován na 13. - 21. 8. 2022.

Náplň

Tábor je určen pro děti od 12 let se zájmem o techniku.

Na táboře budeme stavět, pájet a programovat. Mimo to budeme chodit do přírody, hrát hry a vzdělávat se v technice.

Přihlašování

Přihlašování je otevřeno od 1. 3. 2022 (13.00). Kapacita tábora je omezena. Případné problémy s přihlašováním je možné hlásit na prihlasky@vedatori.com.

Výrobek

Stavebnicí pro tento rok budou hodiny Time-O-Mat. Podrobnosti a vývoj můžete sledovat na našem Githubu. Každý účastník si během tábora sestaví svoji vlastní.

Robotický tábor 2021

Termín

14. 8. - 22. 8. 2021

Náplň

Programem tábora byla stavba robotického vozítka TrackJet, navrhování modelů pro 3D tisk, výuka základů programování.

TrackJet

Výrobkem tábora byl TrackJet, druhá generace pásového vozítka s bezdrátovým ovládáním z webového prohlížeče mobilního telefonu.

Letní technické soustředění 2020

Termín

17. 8. - 23. 8. 2020

Náplň

Programem tábora byla stavba pásového vozítka TrackRay a další táborové aktivity - večerní ohně s kytarou, opékání špekáčků, stmelující venkovní hry a průzkum přírody v okolí tábora.

TrackRay

Výrobkem tábora byl TrackRay, pásové vozítko ovladatelné bezdrátově z webového prohlížeče mobilního telefonu.

Letní technické soustředění 2019

Termín

23. 8. - 31. 8. 2019

Náplň

Letošní tábor jsme zasvětili stavbě chytrých hodin. Na vlastním plošném spoji si jsme si osvěžili/ukázali pájení. S pomocí jednoduchých obvodových součástek jsme vysvětlili základy elektroniky. Ve výukových skupinách jsme vysvětlili základy programování. Nechyběl ani pobyt na čerstvém vzduchu, hry a skvělé jídlo.

SleetClock

Výrobkem tábora byl SleetClock. Výuková stavebnice, která je jednoduchá na sestavení a lze používat každý den.

Letní technické soustředění 2018

Termín

29. 6. - 6. 7. 2018

Náplň

Na táboře jsme se věnovali stavbě robota RoboTommy, což je univerzální pohyblivý robot mezi jehož devizy patří: WiFi dálkové ovládání, automatické osvětlení, OLED grafická obrazovka, sirénka, gyroskopické řízení, senzor teploty a vlhkosti, snímače vzdálenosti a kolize s překážkou a zabudovaný snímač gest. Jeho konstrukce umožňuje jednoduchý úvod do programování stejně jako nepřeberně možností pro vlastní invenci. A co je nejlepší, díky veřejným podkladům a návodům si ho může sestrojit kdokoliv.

RoboTommy

Dokumentace RoboTommy.

Letní technické soustředění 2017

Termín

30. 6. - 7. 7. 2017

Náplň

Sestavili a naprogramovali jsme jednu z vývojových verzí budoucího robota RoboTommy, která zaznamenala značný evoluční skok díky přechodu na 3D tisk konstrukčních prvků. Na programu nechyběla ani výroba vlastních elektronických obvodů pro detekci světla a generování zvuku.

Tábor vědy a techniky 2016

Termín

8. 8. - 12. 8. 2016

Náplň

Naučili jsme se pájet na rezistorových věžích. Pochopili a vyrobili jsme jednoduché elektronické obvody. Změřili jsme si cukr v krvi. Sestavili a naprogramovali jsme gyroskopicky stabilizovanou plošinu. Podívali jsme se do laboratoří Masarykovy univerzity. Vyluštěnými šiframi jsme po Brně našli cíl. Testovali jsme polymerizaci, daktyloskopii. Skoro se nám to do týdnu ani nevešlo.