Pobytové tábory

Letní technické soustředění 2020

Opět chystáme letní pobytový tábor pro děti ve věku 10 – 19 let. Nástupní místa na tábor budou Brno a Hradec Králové. Ubytování ve zděné budově v postelích s plnou penzí. Přilašování je uzavřeno, byla naplněna maximální kapacita.

Vozítko TrackRay

Plánujeme stavět robotické pásové vozidlo s názvem TrackRay. Stále je ve vývoji, o výsledcích se brzy dozvíte. Na robotovi se naučíte a procvičíte skládání mechaniky, pájení a neopomeneme ani programování. Zasvětíme začátečníky do tajů robotiky a u pokročilých bastlířů budeme dovednosti prohlubovat.

Náplň

Těšit se můžete nejen na pásové vozidlo, ale i na pravé táborové aktivity- večerní ohně s kytarou, opékání špekáčků, stmelující venkovní hry a průzkum přírody v okolí tábora. Při příznivém počasí se budeme chodit koupat na nedaleké koupaliště v Lanžově.

Cena

Cena pro letošní rok je stanovena na 4200 Kč.

Letní technické soustředění 2019

Termín

23. 8. - 31. 8. 2019

Náplň

Letošní tábor jsme zasvětili stavbě chytrých hodin. Na vlastním plošném spoji si jsme si osvěžili/ukázali pájení. S pomocí jednoduchých obvodových součástek jsme vysvětlili základy elektroniky. Ve výukových skupinách jsme vysvětlili základy programování. Nechyběl ani pobyt na čerstvém vzduchu, hry a skvělé jídlo.

SleetClock

Výrobkem tábora byl SleetClock. Výuková stavebnice, která je jednoduchá na sestavení a lze používat každý den.

Letní technické soustředění 2018

Termín

29. 6. - 6. 7. 2018

Náplň

Na táboře jsme se věnovali stavbě robota RoboTommy, což je univerzální pohyblivý robot mezi jehož devizy patří: WiFi dálkové ovládání, automatické osvětlení, OLED grafická obrazovka, sirénka, gyroskopické řízení, senzor teploty a vlhkosti, snímače vzdálenosti a kolize s překážkou a zabudovaný snímač gest. Jeho konstrukce umožňuje jednoduchý úvod do programování stejně jako nepřeberně možností pro vlastní invenci. A co je nejlepší, díky veřejným podkladům a návodům si ho může sestrojit kdokoliv.

RoboTommy

Dokumentace RoboTommy.

Letní technické soustředění 2017

Termín

30. 6. - 7. 7. 2017

Náplň

Sestavili a naprogramovali jsme jednu z vývojových verzí budoucího robota RoboTommy, která zaznamenala značný evoluční skok díky přechodu na 3D tisk konstrukčních prvků. Na programu nechyběla ani výroba vlastních elektronických obvodů pro detekci světla a generování zvuku.

Tábor vědy a techniky 2016

Termín

8. 8. - 12. 8. 2016

Náplň

Naučili jsme se pájet na rezistorových věžích. Pochopili a vyrobili jsme jednoduché elektronické obvody. Změřili jsme si cukr v krvi. Sestavili a naprogramovali jsme gyroskopicky stabilizovanou plošinu. Podívali jsme se do laboratoří Masarykovy univerzity. Vyluštěnými šiframi jsme po Brně našli cíl. Testovali jsme polymerizaci, daktyloskopii. Skoro se nám to do týdnu ani nevešlo.